تبلیغات
انجمن علمی جغرافیا دانشگاه گلستان
انجمن علمی جغرافیا دانشگاه گلستان
قالب وبلاگ

به گزارش خبرگزاری فارس، محمد هادی ایازی در مراسم افتتاح خانه دکتر گنجی واقع در منطقه هفت به عنوان خانه جغرافیا ، اظهار داشت: در شهرداری تهران افتخار داریم اماکن متعلق به مشاهیر را به پاتوق فرهنگی تبدیل کنیم؛ وی در ادامه با اشاره به این که منطقه هفت شهرداری تهران، دارای بناهای جغرافیایی قابل توجهی است و از این منظر اهمیت بسیاری را داراست، اظهار داشت: همزمان با افتتاح خانه جغرافیای ایران در این منطقه، وب سایتی نیز با هدف معرفی تجربیات و اندوخته های پروفسور گنجی راه اندازی کرده ایم تا دانسته های پدر جغرافیای نوین ایران، در سراسر جهان، مورد استفاده علاقمندان و دانش پژوهان قرار گیرد.
میرزایی فلاح افزود: امیدوارم این خانه، به مرکزی برای تبادل نظرات و اندیشه ها در علم جغرافیا تبدیل شود و جایگاهی برای پرورش و رشد این علم قدیمی و پراهمیت.

وی با اشاره به این که اندیشه تاسیس چنین پایگاهی در سال 86 شکل گرفت، اظهار داشت: در تیرماه سال 1388، در پی اعلام نظر سازمان املاک و مستقلات شهرداری تهران، خانه پروفسور گنجی در اختیاری شهرداری قرار گرفت و کار بر روی آن آغاز شد و امروز شاهد افتتاح این مرکز هستیم.

در بخش پایان جلسه یاد شده نیز، پروفسور محمد حسن گنجی، جغرافیدان و پدر علم جغرافیای نوین ایران به ایراد سخنرانی پرداخت.

گنجی گفت: تاکنون در محافل کشوری و بین المللی بسیاری حاضر شده ام و به سخنرانی پرداخته ام، اما هرگز مثل امروز خود برای بیان آنچه در دل دارم و احساسم عاجز ندیدم.

وی با قدردانی از تلاش شهرداری تهران برای ایجاد چنین پایگاهی تصریح کرد: امیدوارم این خانه، به گفته محمدهادی ایازی، پاتوق جغرافیای ایران بماند، شما بیایید، من هم بیایم و همدیگر را ببینیم و تبادل نظر داشته باشیم و گام های قابل توجهی در راستای گسترش علم جغرافیا برداریم.


[ شنبه 10 دی 1390 ] [ 05:28 ب.ظ ] [ علی خسروجردی ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب